Hakersat sulmojne hotelin e Donald Trump

Hakersat sulmojne hotelin e Donald Trump

37
SHPËRNDAJE

Hoteli i kandidatit për president në SHBA, Donald Trump, është sërish viktimë për herë të dytë e një sulmi kibernetik që ka thyer sistemin e të dhënave të kredit kartelave.

Eksperti i sigurisë Brian Krebs ka raportuar që sipas burimeve të brendshme hoteli i Donald Trump  ishte sërish qendër e një sulmi kibernetike. Dyshimet për ndonjë vjedhje të mundshme fillimisht kanë filluar nga pjesëtarët e industrisë së financave, megjithëse ende nuk është konfirmuar asgjë.

Gjatë muajit korrik të vitit të kaluar, hakerët si shënjestër kanë pasur shtatë hotele luksoze të Donald Trump duke vjedhur me sukses të dhëna sensitive, përfshirë të dhënat e kredit kartelave dhe kodet e sigurisë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.