Goditet helikopteri Rus nga ISIS , vriten dy pilotet(pamjet)

Goditet helikopteri Rus nga ISIS , vriten dy pilotet(pamjet)

65
SHPËRNDAJE

Autoritetet ruse bëjnë me dije se dy pilotë rusë kanë mbetur të vdekur nga në qytetin Palmira në Siri, kur helikopteri i tyre u godit nga ISIS.Sulmi çon në të paktën 12 ushtarë rusë të vrarë në konfliktin e Sirisë.

Ministria ruse e mbrojtjes në deklaroi se persona të armatosur të grupit ekstremist Shteti Islamik e rrëzuan helikopterin sirian, të cilin pilotët ushtarakë Ryafagat Khabibulin dhe Yevgeny Dolgin e morën për testim më 8 korrik. Grupi monitorues SITE, tha se ISIS mori përgjegjësinë për rrëzimin e helikopterit.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.