Gjuajtesi zviceran i afrohet avionit te politikanit te larte rus, Moska proteston...

Gjuajtesi zviceran i afrohet avionit te politikanit te larte rus, Moska proteston ne Paris

48
SHPËRNDAJE

Një avion ushtarak zviceran iu afrua një avionit me te cilin udhetonte Kryetari I Dumës ruse.

Kjo ka ndodhur gjatë një kontrolli rutinë, ka deklaruar Ministria Zvicrane e Mbrojtjes .

Në ate moment me avionin rus udhetonte drejt Gjeneves Sergei Narychkine, ku do te zhvillonte një takim ne seline e  OKB-së.

Moska ka thirrur ambasadorin francez në Rusi, duke pasur parasysh se avioni ushtarak i përkiste Francës dhe ka shprehur shqetësimin e saj  në lidhje me “qasjen e rrezikshme ” të avionit ushtarak.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.