Gjashtë persona të vrarë nga sulmet ne LONDER

Gjashtë persona të vrarë nga sulmet ne LONDER

91
SHPËRNDAJE

Policia ka njoftuar se 6 vetë janë vrarë dhe 20 janë plagosur gjatë sulmeve, shkruan BBC.

Policia tha gjithashtu se tre të dyshuar meshkuj u qëlluan për vdekje, raporton BBC

Sipas njoftimeve nga BBC forcat elite te ushtrise kane zbritur me helikopter ne London Bridge per te neutralizuar terroristet ku nje prej tyre eshte arrestuar


Sulmi i parë, ‘Ura e Londrës’ një fugon merr përpara disa kalimtarë duke i shtypur.
Sulmi i dytë, ‘BoroughMarket’ të shtëna me armë.
Sulmi i tretë, ‘Vauxhall ‘ një person me thikë sulmon kalimtarët.
Sulmi i katërt, ‘Ura e Londrës’ dëgjohen disa shpërthime të një pasnjëshme pranë zyrave të ‘The Sun’. (Sipas raportimeve të fundit, janë bërë nga policia).
Policia ka konfirmuar 6 viktima dhe dhjetëra të plagosur.
Gjithashtu bëhet me dije se janë vrarë edhe tre persona të dyshuar, duke e çuar në 9 numrin total të të vdekurve.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.