Gati per lufte ,SHBA teston raketen interkontinentale

Gati per lufte ,SHBA teston raketen interkontinentale

67
SHPËRNDAJE

Ushtria Amerikane ka kryer testimin e raketes balistike interkontinentale pa mbushje . Sipas burimeve te informacionit behet e ditur se testi ka per qellim te provoje raketat qe do ti drejtohen Korese se Veriut ne nje rast te mundshem sulmi ndaj saj. Testi ka ardhur pas tensioneve te rritura mes Penianit dhe Washingtonit . Testi i raketes eshte kryer rreth 150 milje larg Kalifornise ne drwjtim te disa ishujve ne Paqesor ne nje distance prej 4000 milje

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.