Francë: Tre te rinje janë të plagosur nga nje sulm me arme

Francë: Tre te rinje janë të plagosur nga nje sulm me arme

42
SHPËRNDAJE

Të paktën tre persona, që sipas policisë janë adoleshentë, u plagosën mbrëmë nga një sulm me armë i ndodhur në qytetin Lille të Francës. Një person hapi zjarr në afërsi të qendrës tregtare Porte d’Arras, në stacionin e metrosë


Motivi i sulmit fillimisht nuk është ende i qartë, por policia franceze thotë se incidenti nuk la lidhje me terrorizmin.
Dëshmitarët thanë se kishin dëgjuar të paktën 5 të shtëna në Lille. Të plagosurit janë një adoleshent 14-vjeçar, i cili u qëllua në këmbë dhe të plagosurit të tjerë kanë marrë lëndime në qafë dhe trup.


Policia në Lille kanë thënë se këtë sulm nuk e konsiderojnë si rast të jetë i lidhur me terrorizmin. Zyrtarët policor në vendin e ngjarjes kishin gjetur 10 predha plumbash. 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.