Franca ne alarm: Sulmohet nje polic ne Notre Dame

Franca ne alarm: Sulmohet nje polic ne Notre Dame

38
SHPËRNDAJE

Franca është alarmuar sërish nga frika e sulmeve terroriste, teksa të shtëna me armë zjarri janë raportuar jashtë katedrales Notre Dame në Paris.
Policia franceze ka qëlluar me armë një person, pasi ky i fundit tentoi të qëllonte me çekiç një oficer policie.
Autoritetet franceze kanë rrethuar të gjithë zonën përreth dhe u kanë bërë thirrje qytetarëve që të largohen.
BBC raporton se sulmuesi ka mbetur i plagosur dhe nuk ka informacion për gjendjen e tij.
Franca është në gjendje alarmi pas sulmeve terroriste që goditën Parisin para më shumë se dy vitesh duke lënë të vdekur 130 persona.

BBC

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.