Forcat izraelite vrasin tre palestinezë si hakmarrje ndaj nje police te vrare

 Forcat izraelite vrasin tre palestinezë si hakmarrje ndaj nje police te vrare

24
SHPËRNDAJE

Forcat e sigurisë izraelite thanë se i kanë vrarë tre palestinezë, të cilët mbrëmë e kishin vrarë një police të Izraelit, në atë që duket se ishin sulme të koordinuara me të shtëna dhe therrje në Jerusalem.

Përgjegjësinë për dy sulmet simultane e ka marrë grupi ekstremist, Shteti Islamik, në faqen e vet në Internet, Amaq, që është hera e parë që ky grup e ka marrë përgjegjësinë për sulmet në Izrael, sipas Grupit të Inteligjencës SITE, që i monitoron organizatat militante.

Shteti islamik ka tërhequr vërejtjen se ky nuk do të jetë “sulmi i fundit” kundër Izraelit.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.