Forcat e Armatosura Turke godasin PKK-në brenda dhe jashtë vendit Forcat...

Forcat e Armatosura Turke godasin PKK-në brenda dhe jashtë vendit Forcat e Armatosura Turke godasin organizatën terroriste PKK si brenda ashtu edhe jashtë vendit.

29
SHPËRNDAJE

Brenda Turqise u zhvilluan operacione në zonat rurale të Tuncelisë dhe Hakkarit, kurse përtej kufiri u zhvillua operacioni në rajonin e Kandilit në Irakun e Veriut.

Në këto operacione, shpellat, vendstrehimet dhe disa lokalitete me armë, u shkatërruan nëpërmjet avionëve luftarakë turq.

Ndërsa në operacionet në Nusazbin të Mardinit, Yuksekova të Hakkarit, Mutki të Bitlisit, dhe Silopi dhe qendër në Sirnak, u asgjësuan 13 terroristë.

Gjatë operacioneve u sekuestruan edhe shumë municione.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.