Europa Kontinent i tmerrit. 443 viktima ne 18 akte terroriste jane vrare...

Europa Kontinent i tmerrit. 443 viktima ne 18 akte terroriste jane vrare ne dy vitet e fundit

50
SHPËRNDAJE

Katër persona u vranë në vitin 2014, 267 në 2015 dhe 172 janë vrarë deri më tani në vitin 2016Një valë e sulmeve vdekjeprurëse në të gjithë Evropën gjatë dy viteve të fundit kanë lënë te jetojnë në frikë kete kontinent.

 Në vitin 2014, katër njerëz u vranë në një sulm vdekjeprurës në Bruksel, në 2015 nje skenar vrasjesh ndodhi me 267 persona te vrare barbarisht e cila u pasua me 172 viktima te tjera ne vitin 2016 në sulme të tmerrshme  dhe mizore  

Ka pasur 18 incidente të mëdha vdekjeprurëse dhe shumë sulme nga me të dhunshmet te  terroristeve të kryer  mbi njerëzit e pafajshëm nga fanatikë te çmendur te lidhur me ISIS

Vetem Franca numeron 243 viktima ne 6 sulme dhe pastaj  Turqia me 147 viktima ne 3 sulme . Me pas edhe Belgjika,Gjermania ,Danimarka dhe Bosnja kane qene vendet me te goditura nga keto sulme .

Ditet e fundit Franca u trondit nga vrasja e një prifti 84-vjeçar qe u vra barbarisht me prerje fyti me thike nga nje pjestar i ISIS në një qytet francez pranë Rouen, në Normandi, 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.