Eastwood zgjedh Trump: Boll më me politikisht korrekt

Eastwood zgjedh Trump: Boll më me politikisht korrekt

60
SHPËRNDAJE

Aktori i njohur Clint Eastwood zgjedh të votojë kandidatin republikan, Donald Trump, si formë refuzimi ndaj shprehjes ”politikisht korrekt”.

”Trump është zgjedhja më e mirë për Amerikën sepse është armik i korrektesës politike dhe sepse thotë atë që mendon”, thotë aktori i njohur, 86 vjeç, në një intervistë për revistën ”Esquire”.

“Të gjithë janë të lodhur nga korrektesa politike. Ecin të gjitë si mbi vezë. Shohim njerëz që akuzojnë të tjerë për racizëm për çfarëdo gjë që thonë”, thotë republikani ”i vjetër” Eastwood.

”Do të zgjedh Trump pasi Hillary Clinton ka deklaruar se do të ecë në gjurmët e Obamës”, shton ai.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.