Dy të burgosur te Guantanamos transferohen në Senegal

Dy të burgosur te Guantanamos transferohen në Senegal

22
SHPËRNDAJE

Pentagoni njoftoi të hënën transferimin e dy të burgosurve të Libisë nga qendra e paraburgimit në Gjirin Guantanamo në Senegal.
“Departamenti i Mbrojtjes njoftoi sot transferimin e Salem Abdu Salam Ghereby dhe Omar Khalif Mohammed Abu Baker Mahjour Umerit nga qendra e paraburgimit në Gjirin e Guantanamos në qeverinë e Senegalit,” ka deklaruar Pentagoni në një deklaratë per shtyp.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.