Doni të dini për gjahun më të madh?! Ai është kapur në...

Doni të dini për gjahun më të madh?! Ai është kapur në Florida dhe peshon 780 pound

85
SHPËRNDAJE

Doni te dini ,për një gjah të madh!

Kjo alligator masiv u gjurmua se fundmi nga gjuetarët në Fermat Outwest në Okeechobee, Florida. Pronari fermes ,Lee Lightsey, së bashku me djalin e tij Mason, dhe dy gjuetarët zbuluan kete krijesë të shtunën në një nga pellgje në fermën e tyre private. Ne ishim në një gjueti për derrat dhe ndodhi të shohim kete perbindesh.Ka pellgje natyrore dhe ujore rreth e rrotull për lopët për të pirë ku aty eshte gjendur edhe ky krokodil qe peshon 780 paund (353 kg)dhe mbi 4,5 m i gjate.Aligatori sulmonte shpesh lopet duke i bere ushqim të tij.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.