Donald Trump vijon epërsinë, fiton 222 vota elektorale

Donald Trump vijon epërsinë, fiton 222 vota elektorale

30
SHPËRNDAJE

Kandidati republikan Donald Trump ka fituar 222 vota elektorale dhe i duhen edhe 48 vota të tjera që të shpallet President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.
Rivalja e tij, demokratja Hillary Clinton ka 202 vota elektorale. Sipas Fox News, republikani deri tani është dukshëm përpara me vota ndaj demokrates. 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.