Bilanc tragjik nga sulmi me arme ne Florida, arrestohet autori

Bilanc tragjik nga sulmi me arme ne Florida, arrestohet autori

80
SHPËRNDAJE

fillon të qelloj mbi nxënësit në shkollën e mesme në “Stoneman Douglas”, në Florida. Në këtë sulm të armatosur thuhet se deri më tani kanë mbetur deri në 17 persona të vdekur dhe afërsisht 50 persona të plagosur.

Policia ka identifikuar autorin e sulmit, ai është Nicolas Cruz, 19 vjeç dhe ish nxënës në shkollën ku kreu krimin makabër, por më parë ai ishte dëbuar nga kjo shkollë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.