Armëpushimi në Halep shtyhet edhe 72 orë

Armëpushimi në Halep shtyhet edhe 72 orë

32
SHPËRNDAJE

Armëpushimi mes forcave qeveritare dhe grupeve opozitare ishte vendosur për një periudhë dyditore, nën presionin e Moskës dhe Uashingtonit.

”Me iniciativë të palës ruse, armëpushimi në provincën Latakia (në veriperëndim të Sirisë) dhe në qytetin e Halepit do të zgjatet edhe për 72 orët në vijim duke filluar nga 7 maji sipas orës lokale 00:01″, bëri të ditur Ministria ruse në një deklaratë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.