Alarm per “bombe”ne Bruksel, policia ka rrethuar nje te dyshuar

Alarm per “bombe”ne Bruksel, policia ka rrethuar nje te dyshuar

97
SHPËRNDAJE

Policia në Bruksel thonë se kanë rrethuar një njeri që po sillet me dyshim dhe i veshur me një pallto të rëndë të dimrit me tela spikatur. Një operacion i madh policor është duke u zhvilluar pranë Place de la Monnaie në qendër të kryeqytetit belg. Skuadra bombë ështëe pranishme. Dyqanet aty pranë janë evakuuar dhe disa rrugë janë të mbyllura. Foto nga skena tregojnë një njeri i gjunjëzuar me duart e tij lart, ndërsa policia ka drejtuar armët e tyre mbi të. Policia thotë se ata kanë të dyshuarin ;nën kontroll por nuk kanë arrestuar ende atë. 

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.