Aktivistet perpiqen te ndalojne rikthimin e emigranteve ne Lesbos

Aktivistet perpiqen te ndalojne rikthimin e emigranteve ne Lesbos

29
SHPËRNDAJE

Një traget u largua sot ne mëngjes nga ishulli Lesbos me pesëdhjetë emigrantë pakistanezë në bord dhe me pas eshte ankoruar në portin e turk Dikili.
Është i trageti i pare pas hyrjes në fuqi të Marrëveshjes midis BE dhe Turqisë.

Largimet e refugjateve nga Europa filluan menjëherë për shkak se numri i madh i kërkesave për azil të regjistruara nga autoritetet greke në ditët e fundit ishte i larte.
Në ambjentet e fjetjes, disa aktivistë janë përpjekur për te hyre në traget qe te parandalonin largimin e tyre, por u ndaluan nga rojet bregdetare.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.