9 te vrare ne Berlin nga nje kamion qe u fut permes...

9 te vrare ne Berlin nga nje kamion qe u fut permes tregut

58
SHPËRNDAJE

Kamioni i futur në një treg Krishtlindjesh në kryeqytetin gjerman ka shkatuar të paktën 9 viktima dhe rreth 50 të plagosur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20.00 në afërsi të Kurfuerstendamm Avenue në perëndim të qytetit të Berlinit.
Nuk është ende e qartë nëse kemi të bëjmë me një aksident apo sulm të ngjashëm me masakrën e Nisës të ndodhur më 14 korrik. Sipas agjencisë Dpa, policia flet për një sulm të ngjashëm me masakrën e Nisës në Francë ku humbën jetën 86 persona.
Sakaq policia është vënë në ndjekje të autorit.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.