6 policë të vrarë nga nje shpërthim ne Egjipt

6 policë të vrarë nga nje shpërthim ne Egjipt

40
SHPËRNDAJE

Gjashtë policë kanë vdekur dhe shtatë persona tjerë janë plagosur nga një shpërthim në Kajro, raporton “Reuters”. Policët duhet të ishin brenda makinës së tyre, kur pajisja shpërtheu ose në automjet ose pranë një kazani plehrash, thanë burimet zyrtare.

Sulmi, në afërsi të një ndërtese qeveritare në rrugën që con drejt piramidave të Egjiptit, ishte i fundit në serinë e incidenteve të tilla, shpesh të marra përsipër nga islamikët radikalë.

Forcat e sigurisë vranë tre persona të armatosur të martën në një sulm në jug të Egjiptit, prane një strehe sekrete që përdoretj nga një krah i armatosur i njohur si “Vëllazëria Myslimane”. 
 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.