5 te vdekur nga nje sulm me arme ne SHBA

5 te vdekur nga nje sulm me arme ne SHBA

36
SHPËRNDAJE

SHBA– Të paktën 5 persona kanë humbur jetën si pasojë e disa të shtënave me armë zjarri në Orlando të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Një burrë hapi zjarr në një kompani private herët në mëngjes, ndërsa është neutralizuar nga policia.

 
Sipas autoriteteve situata është nën kontroll. Ende nuk dihen shkaqet dhe motivet e ngjarjes.
Ngjarja vjen një javë përpara përvjetorit të parë të sulmit në klubin e natës në këtë qytet, ku humbën jetën 49 persona.
Policia pritet të japë të dalë në një dekoratë për shtyp së shpejti në lidhje me situatën, ku pritet tyë jepen dhe detaje.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.