463 persona në pranga gjatë operacioneve të fundit antiterror

463 persona në pranga gjatë operacioneve të fundit antiterror

45
SHPËRNDAJE

Gjatë operacioneve të policisë, xhandarmërisë dhe reparteve kufitare janë sekuestruar dokumente, armë dhe municion që i përkisnin organizatës.

Në një operacion të kryer njëkohësisht në adresa të ndryshme nga ekipet e antiterrorist të Drejtorisë së Policisë së Ankarasë janë arrestuar 4 pjesëtarë të organizatës terroriste DAESH, të cilit sipas përcaktimeve përgatiteshin për të kryer akt terrorist ditën e 1 Majit.

Organet e rendit konstatuan se personat e dyshuar kishin lidhje me terroristët me shtetësi siriane dhe që veprojnë në zonat e konfliktit në Siri.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.