31 të vdekur nga zjarri ne Kaliforni

 31 të vdekur nga zjarri ne Kaliforni

27
SHPËRNDAJE

Qindra njerëz mbeten të zhdukur pasi të paktën 22 zjarre përfshinë të gjithë vendin në ndërkohë më shumë se 8,000 zjarrfikës tani luftojnë kundër flakëve.
Zjarret kanë shkatërruar më shumë se 3,500 ndërtesa e shtëpi dhe mbi 68,800 hektarë tokë derisa deri tani janë zhvendosur rreth 25,000 njerëz.

Shtatëmbëdhjetë persona janë konfirmuar tashmë të vdekur në Sonoma County, tetë të tjerë në Qarkun Mendocino, katër në Yuba County dhe dy në Napa County, thanë zyrtarët.

Shifrat e përditësuara të viktimave tregojnë se zjarret e fundit janë zjarret më vdekjeprurëse në Kaliforni që nga viti 1933, kur 31 persona vdiqën nga flakët në Griffith Park në Los Anxhelos.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.