30 persona janë djegur nga zjarri ne ndërtesen  ne Londër

30 persona janë djegur nga zjarri ne ndërtesen  ne Londër

38
SHPËRNDAJE

Rreth 30 persona janë nxjerrë të djegur nga ndërtesa qe u përfshi nga flakët gjatë natës në Londër.Në vendin e ngjarjes janë rreth 200 ekipe të shpëtimit. Sipas “BBC” dhjetara persona të tjerë janë ende të zhdukur.

Pasi flakët filluan familjet u bllokuan brenda kullës 24-katëshe Grenfell, dhe ulërinin me dëshpërim për ndihmë.Dëshmitarët thanë se skenat të kujtonin 11 Shtatorin kur banorët hidheshin nga katet e sipërme të ndërtesës, që me siguri ishte shtëpia e qindra njerëzve.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.