21 pelegrinë të vdekur në Indi

21 pelegrinë të vdekur në Indi

32
SHPËRNDAJE

Të paktën 21 pelegrinë kanë vdekur dhe shtatë të tjerë janë plagosur pasi autobusi që po udhëtonin ra në një greminë në shtetin indian të Uttarakhand.
Aksidenti ndodhi në qytetin Dharasu të martën në mbrëmje, kur shoferi humbi kontrollin mbi autobusin, shkruan BBC.
Ministri Trivendra Raëat, tha se të plagosurit kishin marrë trajtim në një spital lokal.
Shteti Uttarakhand është popullor për turistët fetarë dhe tërheq qindra mijëra pelegrinë çdo vit.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.