2 të vdekur nga nje sulm me armë zjarri në një klub...

2 të vdekur nga nje sulm me armë zjarri në një klub nate në Gjermani

48
SHPËRNDAJE

Dy persona kanë humbur jetën dhe tre të tjerë janë plagosur rëndë pas disa të shtënave në një klub nate në Gjermani, raporton “The Independent”.

 

Ndërkohë agresori i dyshuar i ngjarjes, gjithashtu ka marrë plagë të rënda gjatë përleshjes me armë me policinë janë sheshit të qytetit në Konstanz, pranë kufirit me Zvicrën.
 

Policia mbërriti menjëherë në vendngjarje pas të shtënave rreth orës 02:30 të mëngjesit. I dyshuari i ngjarjes ndërroi jetë më vonë në spital.
Arsyet që fshihen pas të shtënave janë ende të paqarta, dhe pritet një deklaratë për shtyp e autoriteteve gjermane në orët në vijim.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.