15 te vrare ne Japoni, nga sulmi i nje te riu me...

15 te vrare ne Japoni, nga sulmi i nje te riu me thike

74
SHPËRNDAJE

Të paktën 15 njerëz kanë vdekur në një sulm me thikë në një qendër të kujdesit rezidencial për të paaftët në qytetin japonez të Sagamihara, raportoi media lokale. Një punonjës i qendrës ka vrarë me thikë 15 persona si dhe ka plagosur 45 të tjerë.

Autori I sulmit është një 20-vjeçari i cili menjëherë pas ngjarjes është dorëzuar në polici dhe tashmë akuzohet për ‘Vrasje’.
Nuk dihen motivet të cilat e çuan 20-vjeçarin drejt vrasjes së 15 personave, duke qenë se ishte dhe punonjës në qendër.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.