Shpërthen bomba në Institutin e Kriminalistikës në Bruksel

Shpërthen bomba në Institutin e Kriminalistikës në Bruksel

40
SHPËRNDAJE

Një bombë ka shpërthyer në ambientet e jashtme të Institutit të Kriminalistikës në Bruksel, por fatmirësisht pa shkaktuar viktima.Ngjarja ka ndodhur rreth orëes 02:30 të mëngjesit sipas orës lokale, shkruan BBC duke iu referuar mediave lokale belge.Një makinë ka hyrë në parkingun e Institutit, kur një ose më shumë persona thuhet se shpërthyen një bombë pranë laboratorit.Alarmi i terrorizmit në Belgjike mbetet në nivelin e trete që nga sulmet në Aeroportin e Brukselit dhe në metronë e qytetit, të cilat janë ndërmarrë nga shteti islamik.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.