5 policë te vrare në Dallas pasi janë qëlluar  me snajper

5 policë te vrare në Dallas pasi janë qëlluar  me snajper

49
SHPËRNDAJE

Të paktën 4 policë kanë humbur jetën në Dallas pasi janë qëlluar për vdekje me snajper. Protestat u nxitën nga vrasjet e Philando Castile në Minesota dhe Sterling Alton në Luiziana.

Shefi i policë në Dallas, David Brown tha se ka nisur kërkimi intensiv për të dyshuarit të cilët kanë qëlluar me snajper policët gjatë protestave.
Paraprakisht dyshohet se ka qenë një person i cili ishte fshehur në një ndërtesë dhe ka qëlluar me snajper ndaj efektivëve. Sipas Brown nga ngjarja 7 policë të tjerë janë plagosur, nga të cilët dy janë në kirurgji, ndërsa njëri është në gjendje kritike për jetën.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.