3 oficere policie jane qelluar per vdekje ne SHBA

3 oficere policie jane qelluar per vdekje ne SHBA

94
SHPËRNDAJE

Tre policë janë qëlluar për vdekje në qytetin amerikan të Baton Rouge, dhe tre të tjerë janë plagosur, thonë zyrtarët. Një i dyshuar është i vdekur dhe dy të tjerë mund të jene ende ne liri. Kjo ngjarje pason vrasjen e fundit të një njeriu të zi nga ana e policisë në qytet. Me pas kjo shkaktoi dhe të shtënat e policisë në Minesota, qe çoi në protesta në të gjithë SHBA. Vrasjet shkaktuan një sulm hakmarrës nga një veteran  (zezak)i ushtrisë i cili qëlloi per vdekje  pesë zyrtare në qytetin e Dallas. Policia ne Baton Rouge ka paralajmëruar banorët të qëndrojnë larg nga skena e të shtënave të fundit, e cila ishte në afërsi të selisë së policisë 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.