Bllokohet rruga e Kombit per shkak te debores

Bllokohet rruga e Kombit per shkak te debores

20
SHPËRNDAJE

Për shkak të përkeqësimit të motit dhe reshjeve intensive të borës, dhjetra makina kanë mbetur të bllokuara në Rrugën e Kombit.

Raportohet se për shkak të reshjeve të borës, janë krijuar rradhë të gjata, ndërkohë që të bllokuara kanë mbetur dhe mjete të tonazhit të rëndë. Po ashtu, mësohet se për shkak të borës dhe akullit kanë ndodhur dy aksidente, por fatmirësisht pa të lënduar.

Burimet bëjnë me dije se makinat kanë rrëshqitur dhe janë përplasur me bordurat anësore.

Bëhet e ditur se prej rreth 4-5 orësh shumë makina kanë mbetur të bllokuara.

Situata është problematike në aksin rrugor Reps-Rrëshen 5km para se të futesh në qytetin e Rrëshenit.

S'KA KOMENTE