Betohen ne Presidence Ministrat e rinj te Kabinetit Rama 2

Betohen ne Presidence Ministrat e rinj te Kabinetit Rama 2

40
SHPËRNDAJE

Shtatë ministrat e rinj të kabinetit “Rama 2” dhe zëvendës kryeministri kanë marrë sot zyrtarisht detyrën. Ata kanë bërë betimin në Presidencë para Kreut të Shtetit një ditë pasi Kuvendi miratoi dekretet për emërimin e tyre. I pari ka bërë betimin deputeti socialist, tashmë zëvendës kryeministër Erion Braçe. Ndërsa ceremoninë e ka mbyllur ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali.

S'KA KOMENTE