Berisha: Sot Shqipëria është tërësisht në duart e krimit”, Dëshmitë e Dumanit...

Berisha: Sot Shqipëria është tërësisht në duart e krimit”, Dëshmitë e Dumanit faktojnë lidhjet e bandave me nivelet e larta të qeverisë

87
SHPËRNDAJE

Berisha: Të dashur anëtarë të këshillit kombëtar. Është një mbledhje procedural ku do zgjedhim drejtuesit më kryesorë por procedurat nuk duhet të na pengojnë për të pare realitetin dramatik shqiptar. Sot në këtë vend tejkalojnë cdo lloj imagjinate, sot Shqipëria është tërësisht në duart e krimit vetëm ngjarjet  e javës së fundit tregojë se në Shkodër polica dhe krimi janë një dhe krimi giodet në cdo skaj të këtij qyteti. Dëshmitë e Dumanit v rasesit serial te bandave te qeverisë, faktojne lidhjet  e bandave në nivelet me te larta te qeverisë së sotme, dominimin e tyre mbi shtetin mafioz, te kryqëzuara me te dhenat e prokurorive të vendit. Shqipëria rezulton ministrant, drejtoret,prokutroet dhe gjykatësit skllever të krimit.

Nderkohe ju e shihni se ne menyre të papërmbajtur shqiptarët shkasun cdo dite e me thelle ne varferi. Vetem 2 muajt e fundit qeveria e Edi Ramës ka grabitur dhe palckitur 300 mln euro nga xhepat e shqiptarëve, cka ka bërë sot që mbi 300 fëmijë të jetojne ne kufijte e varferisë ekstreme.  Fondet  e percaktuara ne ndihme te fermereve shqiptar janë më të uletat në rajon por ne rast se analizohen ato janë 20 herë më të pakëta se ne Koosvë, nga 63 euro për hektar që shkojnë në Kosovë, te fermeri shqiptar shkojnë vetem 3 euro për hektar.

S'KA KOMENTE