BE ndihmon Shqipërinë me dy helikopterë per zjarret masive

BE ndihmon Shqipërinë me dy helikopterë per zjarret masive

61
SHPËRNDAJE

Duke marrë shkas nga zjarret masive që kanë ‘pushtuar’ shumë vende europiane, Bashkimi Europian ka aktivizuar Mekanizmin e Mbrojtjes Civile. 

Mësohet se BE do të ofrojë ndihmë për Shqipërinë, Italinë, Maqedoninë e Veriut si dhe Greqinë. Bëhet e ditur se BE do të ndihmojë vendin tonë me dy helikopterë. 

Kujtojmë se dje në vendin tonë u regjistrua viktima e parë nga zjarri, ku një 64-vjeçar nga Gjirokastra humbi jetën.

S'KA KOMENTE