Basha: Kurrë negociata me Ramën mirëpres PDIU e Idrizit për bisedime

Basha: Kurrë negociata me Ramën mirëpres PDIU e Idrizit për bisedime

20
SHPËRNDAJE

“Nuk ka dhe nuk do të ketë negociata me Ramën dhe bandën e tij përsa kohë institucionet janë të pushtuar nga krimi”, deklaroi prerë kreu  PD-së, Lulzim Basha, nga Durrësi.

Gjatë fjalës së mbajtur, Basha i kthe gjithashtu përgjigje edhe lëvizjes së fundit të PDIU-së për tu larguar nga mazhoranca dhe negociuar për tju bashkëngjitur opozitës.

“Mirëpres kërkesën e PDIU-së për të nisur bisedimet me PD-në, bazuar në parimin për clirimin e vendit nga krimi…”, tha Basha.

S'KA KOMENTE