Basha deklaratë me aleatët: Asgjë nuk e ndal dot koalicionin tonë me...

Basha deklaratë me aleatët: Asgjë nuk e ndal dot koalicionin tonë me qytetarët

28
SHPËRNDAJE

Kryedemokrati Lulzim Basha ka bërë reagimin e tij të parë pas votimit në Kuvend të ndryshimeve Kushtetuese, të iniciuara nga Edi Rama dhe opozita parlamentare.

Qytetarëve nuk po u jepen listat e hapura, pasi Edi Rama refuzoi hapjen e listave 100%. Sot Edi Rama me parlamentin e tij gjysmak, shkelën me këmbë ligjet e vendit, kurrë më parë Kushtetuta nuk ëhstë ndryshuar në mënyrë në njëanshme.

 

Ndryshimet Kushtetuese të nëjanshme nuk e ndalin dot ndryshimin. Makiacionet e kryeministrit në ikje që ka frikë të përballet me qytetarët, nuk mund ta ndalin ndryshimet e kërkuara ngas qytetarët. Asgjë nuk e ndal dot koalicionin tonë me qytetarër, kundër Edi Ramës. Sado që të përpiqen që të manipulojmë, nuk mund të ndalin dot koalicionin e qytetarëve.

S'KA KOMENTE