Ballsh:Vdiq pasi e rrahën shokët, flet djali i Pelivan Sinanrrapajt

Ballsh:Vdiq pasi e rrahën shokët, flet djali i Pelivan Sinanrrapajt

4501
SHPËRNDAJE

Djali i viktimës Pelivan Sinanrrapajt, Fatmir Sinanrrapaj në Ballsh ka folur për publikisht për mediat duke deklaruar se i ati nuk kishte dalë për të pirë alkool, por për të blerë fruta.

Ai kërkon që tre autorët që u lanë në detyrim paraqitje, duhet të riarrestohen.

Ngjarja ndodhi disa ditë më parë teksa Gjykata e Fierit la në detyrim paraqitje Festim Alimetaj, Ferdinand Meraj dhe Fitim Zekajn të cilët u akuzuan se ishin autorë të vrasjes pasi fillimisht rrahën me shufra hekuri teksa kishin konsumuar alkool.

S'KA KOMENTE