Balla pas kerkeses se SPAK per arrestimin e deputetit te PS:Procedura e...

Balla pas kerkeses se SPAK per arrestimin e deputetit te PS:Procedura e Kuvendit do te vijoje pa asnje pengese

184
SHPËRNDAJE

Kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla në një komunikim për mediat komentoi kërkesën e SPAK për të arrestuar deputetin Alqi Bllako. 

“Unë nuk jam i gëzuar për askënd që kërkohet një mase sigurie me arrest me burg. Në aspektin njerëzit, të të qënit fakti të kolegut, nga secili krah qoftë personi apo kolegu. në aspektin njerëzor, përgjigja e pyetjes tuaj; s’jam i gëzuar. Por kam një aspekt tjetër, që forcova udhëheqëse e PS ka pasur objektiv arritjen e një momenti që drejtësia të funksionojë dhe të vendoset para drejtësisë gjithkush pa dallim se nga cili krah vjen. Do punojmë në këtë drejtim për të thelluar efektet e reformës në drejtësi.”, tha ai.

S'KA KOMENTE