Balla nga FIERI shpall aksionin politik per zgjedhjet vendore

Balla nga FIERI shpall aksionin politik per zgjedhjet vendore

308
SHPËRNDAJE

Kreu i Grupit Parlamentar te PS Taulant Balla nga FIERI ku ka shpallur aksionin e ri politik per zgjedhjet vendore ka shprehur opinionin e tij edhe per skandalin e vjedhjes se 520 mije eurove qe implikojne edhe nje ish zyrtare te qeverise. Sipas Balles 

“Kemi ardhur ne nje faze te re te drejtesise. Fakti qe po hetohet edhe per kete ceshtje drejtesia po funksionon dhe per cdo dite do kemi lajme se drejtesia po funksionon .. LLUMI DUHET PASTRUAR” . Diten e hene nis sesioni i ri parlamentar dhe apeli im eshte qe historia qe ne i bejme gjyqin njeri tjetrit duhet te marre fund . Ke dicka coje ne prokurori. Ky eshte nje standart qe e kam zbatuar per te gjitha akuzat edhe  personalisht per Sali Berishen. Pastaj eshte organi i drejtesise qe vendos.

Duke ju rikthyer procesit te nisur ne PS per zgjedhjet vendore Balla ka dhene detaje mbi aktivitetin e strukturave te PS per te permbushur synimin e fitores ne zgjedhjet vendore te ketij viti. Partia socialiste per kete qellim eshte edhe ne proces konsultimi qe nga anetaresia dhe strukturat e PS por edhe me qytetarin per zgjedhjen e kandidatit qe do perfaqesoje PS ne bashkite e qarkut Fier.
Ne po vleresojme edhe kandidatura alternative por ajo qe eshte me e rendesishme eshte puna qe eshtw bere ne keto vite nga drejtuesit vendor ka thene Balla. Ne kemi vendosur soandazhin si inatrument per vleresimin e punes se drejtuesve te tanishem vendor por edhe kandidaturat.

S'KA KOMENTE