Balla ne Fier: Berisha po e perdor PD si toke te “xanun”

Balla ne Fier: Berisha po e perdor PD si toke te “xanun”

173
SHPËRNDAJE

Drejtuesi politik i PS per Qarkun Fier Taulant Balla ka mbledhur ne pasditen e sotme Keshillin Kordinues te PS te ketij qarku nga dhe kane diskutuar per veprimin politik te kesaj force jo vetem ne organizimin dhe fuqizimin e strukturave por edhe ne pergatitjet per zgjedhjet vendore. Balla eshte shprehur se ky takim ka pasur per qellim jo vetem masat organizative brenda strukturave te PS por edhe per te planifikuar takimet e drejtperdrejta me qytwtaret per te bere te mundur konfirmimin ne 6 bashki te ketij qarku ne zgjedhjet e 2023.Balla gjithashtu ka folur edhe per shpalljen non grata te kreut te PD Sali Berisha duke e etiketuar ate si turpi i politikes shqiptare dhe PD . Per Ballen ,Berisha po e perdor PD si toke te zanum

S'KA KOMENTE