Balla deklaron perpjekjet e qeverise per kthimin ne pune te naftetareve te...

Balla deklaron perpjekjet e qeverise per kthimin ne pune te naftetareve te Ballshit

239
SHPËRNDAJE

Kreu i Grupit Parlamentar te PS Taulant Balla eshte shprehur optimist per zgjidhjen e situates se naftetareve te Ballshit teksa ky muaj shenon edhe pagesat e fundit per ta.

Balla eshte shprehur se qeveria Rama ka bere dy gjera te mira per naftetaret sic ka qene statusi i naftetarit i mohuar per 30 vite si dhe pagesen kalimtare per mbi nje vit per naftetaret e rafinerise se Ballshit.

Balla eshte shprehur se edhe tani po behen perpjekje te qeverise per te bere kalimin e pronesise se Rafinerise ne nje kompani serioze dhe rifillimin e punes ne uzine . Balla megjithese nuk ka dhene detaje per kompanine qe do te marre persiper rikthimin ne pune te punonjesve te Ballshit , ka thene se kerkon mirekuptimin e naftetareve per gjetjen e dialogut dhe zgjidhjen e kesaj situate

S'KA KOMENTE