Avokatet ne Fier bojkotojne seancat gjyqesore

Avokatet ne Fier bojkotojne seancat gjyqesore

589
SHPËRNDAJE

Ndryshimi i hartes se re gjyqesore ne vend qe kupton reduktimin e disa gjykatave ka sjelle reagimin e avokateve te Fierit duke njoftuar bojkotin per gati nje jave te crshtjeve gjyqesore.Kreu i Dhomes se Avokatise ne Fier Ermal Hamataj ne nje deklarate per mediat eshte shprehur se prej sot se ne te gjithe shqiperine jane 3000 avokat do bojkotojne seancat gjyqësore si tentativa e fundit për t’i “ndryshuar mëndjen” KLGJ për të ashtuquajturën “Harta e re gjyqësore” .Hamataj ka thene se
vetem Masat e sigurimit NUK bojkotohen nderkohe qe ne rast se nga Ministria E drejtesise dhe Keshilli i Larte i Gjyqesorit nuk do te ndryshohet ky ligj ather hapat qe do te marrim do te vijojne per nje muaj bojkot.

S'KA KOMENTE