Autori i vrasjes se bashkeshortes para trupit gjykues: “Më bëri gjilpërë në...

Autori i vrasjes se bashkeshortes para trupit gjykues: “Më bëri gjilpërë në gjumë, donte të më vriste”

2471
SHPËRNDAJE

Gjykata e Fierit ka lënë në burg autorin e vrasjes se bashkeshortes se tij ne Fier.Petrit Mamaj vrau me thikën e bukësbashkëshorten e tij Valdete Mamaj.

Ngjarja ndodhi mëngjesin e djeshëm në lagjen Sheq i Madh në Fier. Avokati i 56-vjeçarit ka rrëfyer detaje nga seanca gjyqësore, ku togat e zeza vendosën masën ‘arrest me burg’ për Mamajn.

Sipas Kastriot Durmishaj avokatit te te pandehurit mesohet se autori ka pranuar krimin e rëndë, theksoi se e kishte vrarë bashkëshorten pasi kjo e fundit kishte tentuar që ta vriste një muaj më parë.
Sipas avokatit ,reagimi i tij në sallën e gjykimit, ishte i tronditur, por e pranoi krimin që kishte kryer.

Përshkroi krimin që ndodhi në orën 06:00. Ishin acaruar situata. Ai pretendonte se bashkëshortja me një njeriun e vetë i kishin bërë një gjilpërë në gjumë. Këtë motiv e sqaroi edhe vetë në seancë. Kërkesa e prokurorit ishte e ligjshme.

Ky krim ka indinjuar të gjitha familjen. Ai është dhe fqinja ime. Kanë pasur divergjenca gjatë një periudhe të caktuar, por jo në këto përmasa. Ishte i paekuilibruar. Me të nuk flitej dhe as dëgjohej. Ai ishte i përgjegjshme. E kishte gjetur në gjumë, pasi flinin të ndarë gjatë kësaj kohe.

Ai kishte shkuar rreth orës 6 në mëngjes dhe i kishte thënë se’ ‘pse ma keni bërë gjilpërën”. Gjatë kësaj kohe kishte marrë dhe thikën dhe e kishte goditur dhe e kishte lënë të vrarë.

Më pas iku te një lokal dhe hëngri mëngjes dhe më pas kishte shkuar te i vëllai dhe i kishte thënë; ka vrarë veten. Pasi kishin bërë ekzaminim mjeku ligjor, ai kishte pohuar se kishte kryer vrasjen, për motivet që sqarova.”, tha avokati.

S'KA KOMENTE