Autobusi me nxënës përplaset me autoveturën

Autobusi me nxënës përplaset me autoveturën

449
SHPËRNDAJE

Një aksident ka ndododhur ditën e sotme në aksin rrugor Prrenjas-Librazhd, në vendin e quajtur “Kthesa e Mimojës.

Në aksident janë përfshirë një autobus dhe një autoveturë. Autobusi ishte me nxënës shkolle të cilët do të zhvillonin një ekskursion në qytetin e Gjirokastrës. 

Si pasojë e aksidentit nuk ka asnjë të lënduar por vetëm dëme materiale.
Policia ndodhet në vendngjarje dhe po heton shkaqet e aksidentit për të cilin paraprakisht dyshon se ka ardhur si pasojë e lagëshitsë në rrugë.

S'KA KOMENTE