Athinë/ Me maska dhe distancim social, njerëzit “mbushin” plazhet

Athinë/ Me maska dhe distancim social, njerëzit “mbushin” plazhet

150
SHPËRNDAJE

Shumë të rinj dhe të moshuar nxituan të shijonin shëtitjen ose ushtrimet e tyre në plazhin e Floisvos, por edhe në Kavouri , duke përfituar nga moti i mirë.

Megjithëse imazhet janë një shqetësim për shkak të pandemisë së koronavirusit, shumica e qytetarëve mbanin maska dhe mbanin distancat e tyre të sigurisë sa të ishte e mundur.

Protothema.gr filmoi dhjetëra athinas duke u drejtuar në plazhet për të notuar nën rrezet e diellit, që mbizotëron nga mëngjesi në të gjithë zonën bregdetare.

Fëmijët në rrugë me biçikleta, çiftet dhe të moshuarit dolën për të shijuar motin e mirë. Kishte shumë që preferuan të merrnin një kafe në dorë dhe ta shijonin diellin në Floisvos, duke ecur buzë detit.

S'KA KOMENTE