Atentat nje shqiptari në Athinë me precedente te shumta penale

Atentat nje shqiptari në Athinë me precedente te shumta penale

769
SHPËRNDAJE

Një atentat me armë zjarri ka ndodhur në Greqi, ku shënjestër ka qenë një 34-vjeçar shqiptar.

Ngjarja sapo është bërë publike nga policia greke, ndërsa ka ndodhur një ditë më parë. Mediet fqinje raportojnë se atentati ka ndodhur në urën e Kaliftaktit, në Kifisia të Athinës, ku persona të paidentifikuar kanë plagosur me armë zjarri shqiptarin.

Ky i fundit ndodhet i shtruar në spitalin “Gentimatas”, ndërsa rezulton një person me precedentë të shumëfishtë penale. Ai është qëlluar me plumba në bark dhe këmbë, ndërsa mediat greke kanë publikuar pamjet e rënda nga vendngjarja, ku shqiptari shihet i shtrirë në tokë, menjëherë pas ngjarjes.

S'KA KOMENTE