Atentat me armë zjarri, qëllohet djali i efektivit të policisë

Atentat me armë zjarri, qëllohet djali i efektivit të policisë

770
SHPËRNDAJE

Nje atentat me arme zjarri ka ndodhur diten e sotme ne Shijak. Orlando Petkola, djal i nje polici, qellohet me arme teksa ishte me makine, u qellua nga nje makine ne ecje Ne rrugen dytesore shijak.

Mesohet se ai nuk eshte plagosur

Durrës/Informacion paraprak

Në rrugën dytësore Xhafzotaj –Shijak, rreth orës 12:10, nga një automjet tip “Golf”, është qëlluar me armë zjarri në drejtim të automjetit tip “Kamionçinë”, që drejtohej nga shtetasi O. P.

Si pasojë e të shtënave nuk ka persona të lënduar.

Drejtuesi i kamionçinës ka humbur kontrollin mbi drejtimin e mjetit dhe për pasojë mjeti ka dalë nga rruga, por pa pësuar dëmtime fizike drejtuesi i mjetit. Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, kanë ngritur pika kontrolli në të gjitha rrugët kryesore e dytësore, si dhe kanë rrethuar zonën. Vijon krehja e saj për kapjen e autorëve. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtoim e Prokurorisë vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, si dhe për identifikimin e autorëve.

S'KA KOMENTE