Arrestohet 59 vjecari nga Cakrani, Fier per kultivim te bimeve narkotike

Arrestohet 59 vjecari nga Cakrani, Fier per kultivim te bimeve narkotike

3244
SHPËRNDAJE

Fier

Kapet dhe ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim për kultivim të bimëve narkotike.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim Y. S., 59 vjeç, banues në Cakran, Fier.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Kolegji Penal i Gjykatës së Lartë Tiranë i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Ky shtetas, në qershor 2021, është kapur nga shërbimet e Policisë, duke kultivuar bimë të dyshuara narkotike cannabis sativa, në tokën e tij të mbjellë me dru frutorë.

Po nga këto struktura u proceduan penalisht shtetasit:

L. A., 34 vjeç, banues në Roskovec, pasi ka dhunuar fizikisht shtetasin B. Ç., 53 vjeç, për motive të dobëta;

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme procedurale.

S'KA KOMENTE