Arrestohet 55 vjecari nga Fieri per trafik droge

Arrestohet 55 vjecari nga Fieri per trafik droge

1988
SHPËRNDAJE

Kapet dhe ndalohet 1 shtetas, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, në vijim të punës për kapjen e shtetasve të shpallur në kërkim, ndaluan shtetasin:

Renato Agalliu, 55 vjeç, banues në Fier.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Shkallës së Parë Fier, me vendimin e datës 18.05.2021, e ka dënuar me 9 muaj burg, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme.

S'KA KOMENTE