Arrestohet 41 vjecari nga Fieri per vjedhje te energjise

Arrestohet 41 vjecari nga Fieri per vjedhje te energjise

3270
SHPËRNDAJE

DVP Fier/Vihet në pranga 1 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 2 të tjerë, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Fier ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim A. B., 41 vjeç, banues në Levan, për veprën penale “Vjedhja e energjisë elektrike”.

Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor në DVP Fier referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin A. D., 34 vjeç, banues në Divjakë, pasi ditën e djeshme, dyshohet se, duke drejtuar motomjetin, pa leje drejtimi, ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga. Për pasojë është dëmtuar vetë dhe ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Mallakastër referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin M. A., 33 vjeç, banues në Drenovë, Mallakastër, pasi për motive të dobëta ka ushtruar dhunë fizike ndaj shtetasit F. V., 47 vjeç.

U referuan materialet në Prokurori, pasi në fshatin Golem i Vogël, Lushnjë, në banesën e shtetasit I. L., është vjedhur një shumë parash. Po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

S'KA KOMENTE